Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Niewydolność trzustki :(  (Przeczytany 3689 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monia i Zara

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« : 2005-02-24, 17:22 »
Hey!
Na początku chciałam powiedziec ze dawno mnie nie było na FZ ale czas mi na to nie pozwalał ...  :( A teraz przechodze do sedna:
Zara od początku była niejadkiem. Ale w lutym zupełnie rzuciła jedzenie .. przez dwa tygodnie kilka razy udało nam się wcisnąć jej do "paszczy" :) trochę jedzenia.. Zarka chudła w oczach ... mama zaczęła wchodzic na jakies fora o dogs'ach i zaczęliśmy podejrzewać ze zarka moze miec niewydolnosc trzustki...  zadzwoniliśmy do weta, który powiedział, że trzeba pobrać krew i zrobic badania. Next day pojechalismy do labolatorium i kreff została pobrana (oczywscie nie obeszło się bez histerii Zary  :?  :) ). Następnego dnia były już wyniki. Przeważnie trzustkowce mają bardzo duża Amylazy ale Zara miała to w normie. Jednak miała za dużo kwasochłonnych i cóś tam jeszcze  :oops: co było dziwne. Zrobiliśmy jeszcze badanie kału ....  :mrgreen: i tam zbadano enzymy trzustkowe ... podaje sie to w procentach .. zdrowy pisze ma ok. 90 - 100 % a trzustkowce mają bardzo mało i Zara miała only 20 %  :cry: powtórzyliśmy badanie ale wyszło to samo. Pojechaliśmy do SGGW, do bardzo miłej pani - speclalistki od trzustki .. & okazało sie ze jednak mama miała racje  :( ehh.. teraz zarcia bierze leki ALE NA SZCZESCIE LEPIEJ JE :D  8)
Jeżeli też macie psiaki z chorą trzustką to chętnie bym się czegos dowiedizała ... podzielcie sie swoim doświadczeniem :mrgreen:

posdroffka i głaski dla psiaczków :] Monika
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #1 : 2005-02-24, 17:28 »
Usciskaj Zare, dobrze, ze zaczela jesc :) Trzymajcie sie !!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #2 : 2005-02-24, 17:57 »
O kurcze :( Wspolczuje. Dobrze ze juz jest lepiej. Bardzo sie ciesze, bo znałam dwa pieski ktorym nie udalo sie z tego wyleczyć :( Dobrze ze z Zara juz ok :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedz #2 : 2005-02-24, 17:57 »

Atomic

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #3 : 2005-02-24, 18:29 »
No super że już sie polepsza ! Wycałuj Zare :)
Zapisane

aneta

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #4 : 2005-02-24, 19:02 »
Ouuuu :(  To nie ciekawie Monia :(
Wymiziaj sunie odemnie...
A jak u niej z zabawa? Nanal lubi sie bawic czy zmienila sie przez ta trzustke...?
Zapisane

Monia i Zara

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #5 : 2005-02-24, 19:24 »
Zarka dziekuje za wszystkie buziaczki  :lol:  8) na szczescie szaleje jak zawsze  :wink: jutro znowu powtorzymy badania ...  :D moze juz troche lepiej  :wink: trzymajcie kciuki
głaski dla Waszych psiaczkow
Zapisane

aneta

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #6 : 2005-02-24, 19:25 »
No pewnie ze bedziemy trzymac
Zapisane

bagsiks

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #7 : 2005-02-24, 20:03 »
uuuu strasznie wspulczuje. Supcio ze jest juz lepiej znalem przypadki ze konczylo sie to ...+... dobrze ze zaczela jesc bedzie dobrze  :wink:
Zapisane

Kamila

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #8 : 2005-02-25, 14:55 »
oh...biedulka...ale dobrze ze juz je i sie zachowuje normalnie. Zobaczosz wszystko bedzie ok :krzywy:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedz #8 : 2005-02-25, 14:55 »

Monika Z

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #9 : 2005-02-25, 15:05 »
Biedny pies :( Dobrze że już wszytsko w porządku i mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej informuj nas o tym.  ;)
Zapisane

Monia i Zara

  • Gość
Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #10 : 2005-02-26, 13:20 »
Zrobiliśmy dzisaj badania .... nie wiem co to z Zarą jest ...  :cry:  miała 0 % ???  :roll:  :cry:  :cry: ..bierze leki właśnie na enzymy trzustkowe i one powinny podnieść ich ilosc a tu nie wiem ....  :roll:  w czwartek znowu do SGGW ....  :(
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #11 : 2006-05-03, 20:39 »
U mojego psa stwierdzono niewydolność trzustki już parę lat temu.Jest na diecie,że tak powiem trzustkowej i już nie bierze leków od dawna.Czuje się świetnie,szaleje,ma apetyt.Tylko muszę dodać,że u niego chorobę wykryto bardzo szybko.Może dlatego nam się udało.Sprawdziłam w książeczce to już dziewiąty rok mija od tego faktu.Życzę,żeby i w tym wypadku tak było.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #12 : 2006-05-04, 17:42 »
U owczarków czesta cos jest niewydolnosc trzustki.

Na forum owczarkowym niedawno był temat Gajki z Warszawy - tez miała niewydolnosc 0%.

W takich przypadkach bierze sie leki i przechodzi na diete trzustkową. Po pewnym czasie odstawia sie leki i obserwuje poziom enzymow. Niestety, choroba moze nawracac.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #13 : 2006-05-04, 17:51 »
Cytuj
Niestety, choroba moze nawracac.

malutkie sprostowanie - jedyne w tym przypadku co moze powracac to objawy - a to z tego powodu, ze niewydolnosci trzustki nie da sie wyleczyc, mozna jedynie zaleczyc - czyli scisle przestrzeganie diety jest juz konieczne do konca zycia - i nie ma nawet co marzyc o tym, zeby podkarmiac przy stole, dawac jakies przysmaki czy cos - bo takie cos bedzie psa moglo zabic...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedź #14 : 2006-05-04, 19:17 »
Przestrzeganie wskazówek lekarskich daje efekty.Pies czuje się znakomicie,a myślę,że bardzo dużo zależy od stopnia uszkodzenia trzustki w naszym przypadku było ono niewielkie i być może dlatego pies może nie brać leków i być tylko na diecie.Niedawno miał badania i wyniki były dobre.Jeszcze raz podkreślam nie bagatelizujcie diety.Jeśli psu czegoś nie wolno to nie wolno.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niewydolność trzustki :(
« Odpowiedz #14 : 2006-05-04, 19:17 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 30 zapytaniami.